Kdy zavolat řemeslníka a kdy si poradíte sami?

Hodinový manžel se hodí v mnoha situacích. Když potřebujete něco opravit, namontovat nebo jen trochu upravit, zavolejte řemeslníka a ušetřete si čas a starosti. Ale kdy je opravdu potřeba zavolat řemeslníka a kdy to zvládnete sami?

Kdy se vyplatí zavolat řemeslníka?

  • Nemáte potřebné dovednosti nebo zkušenosti. Pokud se chystáte na nějakou náročnější práci, jako je například montáž těžkého nábytku nebo řešíte vodoinstalace, je lepší se obrátit na odborníka.
  • Úkon je potenciálně nebezpečný. Některé práce, jako je například montáž elektrických spotřebičů nebo práce na střeše, mohou ohrozit zdraví i život. Především pokud s tím nemáte zkušenosti. V těchto případech je vždy lepší zavolat profesionála.
  • Pokud nemáte čas a chuť něco řešit a zařizovat. Služby řemeslníka nebo hodinového manžela vám usnadní život.

Kdy to zvládnete sami?

  • Jednoduchý úkol. Pokud se jedná o něco, co zvládne i začátečník, můžete to zkusit sami. Například montáž některých kusů nábytku nebo instalace zásuvky je poměrně jednoduchá a s trochou snahy ji zvládnete i bez pomoci odborníka.
  • Máte potřebné nářadí. Některé práce vyžadují speciální nářadí, které nemusíte vlastnit. Pokud si práci chcete zkusit sami, je dobré si nářadí předem zapůjčit nebo koupit.
  • Nejste v časové tísni. Pokud si uděláte na práci dostatek času, můžete vše v klidu promyslet a udělat pořádně.

Služby hodinového manžela nejčastěji využívají domácnosti, když potřebují montáž televize na zeď, sestavení kuchyňské linky nebo montáž nábytku. Pomocná ruka zkušeného odborníka vždy přijde vhod.

Možná máte zlaté ruce a jste všeuměl. I v těchto případech je fajn občas přenechat práci a zodpovědnost někomu jinému. Řemeslníci a technici z MistrHouse si poradí s jakýmikoli odbornými pracemi, ale i zdánlivě jednodušší úkony nejsou pro ně nic podřadného. Profesionální přístup ke každé maličkosti je prostě samozřejmostí.