Vaše starší auto může skvěle vypadat díky Automyčka Express

Možná nejste člověkem, který by si potrpěl na nový model auta každé dva roky, anebo, jako většina z nás, si to prostě nemůžete dovolit. Případně máte ke svému staršímu autu nostalgický vztah, a pokud plní dobře vaše potřeby, není pro vás nezbytné se poohlížet někde jinde.

Nicméně je pravdou, že zub času a najeté kilometry se zkrátka na autech dosti podepisují, a proto je třeba čas od času udělat nějakou větší údržbu. Jenže produktů a možností je na trhu tolik, že vám z toho jde hlava kolem.

Čtěte níže naše tipy, co zvážit, než se do toho pustíte.

Plasty a sedadla

Zde, jako u ostatních součástí, dosti záleží na tom, jak jste se o auto starali průběžně. Procházelo-li auto pravidelnou údržbou, ručním mytí vozidla a čištěním, nejspíš půjde jen o oživení materiálů a trochu důkladnější očistu. Jestli jste však interiér tak trochu opomíjeli, může jít o náročnější úkol, při kterém budou potřeba profesionální přípravky a nějaká ta expertíza.

Zvolit můžete impregnační i čistící produkty v různých cenových hladinách a postup si samozřejmě můžete načíst na internetu i sami.

Je však otázka, s jakým skončíte výsledkem, bude to tak trochu proces pokus-omyl. 

Vnější vzhled

Vnější části vozidla, zejména pak karoserie a kola, dostávají při jízdě nejvíce zabrat. Střídání ročních období, nečistoty, prudké slunce, mráz a sníh, solení silnic, chemikálie – to vše a mnohem více může mít doslova ničivý efekt na lak, disky i pneumatiky.

Je tedy potřeba pravidelně mýt, dekontaminovat, voskovat a jednou za čas třeba nanést nějakou ochranu s větší výdrží. A když váš vůz utrpěl nějaký ten škrábanec, je dobré nechat lak strojově rozleštit – to váš starší vůz může vrátit do mnohem lepší kondice, kterou naposledy měl třeba již před pár lety. 

Drobné doplňky

Jestli se autu chcete odvděčit za dlouhodobou bezproblémovou službu, můžete ho vyšperkovat ještě více. Doplňků je na trhu více než dost, pro začátek můžete pořídit třeba nové potahy na sedadla či volant, pěknou vůni, nějakou tu ozdobu na řadicí páku či nálepku na vnější části, pokud jste příznivcem tohoto stylu. Případně můžete doplnit vzhled například o autofólie na okna, které mají i skvělé funkce.

Najdete toho opravdu mnoho, stačí například zavítat do specializovaného centra autofólií Wrapstyle Praha a vybrat si to, co by se vám líbilo a zároveň se hodilo konkrétně k vašemu vozu. 

Auto jako nové

Když vám skutečně záleží na tom, aby auto omládlo o nějaké ty roky a výsledek byl trvalý, můžete využít některý z intenzivně pečujících programů Automyčky Express.

Za adekvátní investici získáte špičkovou službu profesionální automyčky s pozitivními recenzemi zákazníků, také ušetříte svůj čas a energii a krásný vůz si budete užívat ještě velmi dlouho. A pokud se službou budete spokojeni, můžete sem jezdit i na běžnou údržbu, která svou kvalitou mnohonásobně předčí standardní mycí linku či mytí svépomocí.