Volvo ukázalo svůj nejmenší elektromobil

Základní verze dostane baterii s kapacitou 51 kWh, která podle předběžných údajů poskytne energii k ujetí přibližně 400 kilometrů. V tomto případě má vůz poháněnou pouze jednu přední nápravu a pohonný elektromotor dosahuje výkonu až 200 kW.

Dobíjení je možné výkonem až 134 kWh, což není v porovnání s konkurencí příliš vysoké číslo. Verze s větší baterií, pohonem všech kol a motory se souhrnným výkonem 428 koňských sil (zrychlení z nuly na sto trvá v tomto případě jen 3,6 sekundy) dostane možnost nabíjet se výkonem až 153 kW.

Součástí základní výbavy mají být například kamery snímající celé okolí vozu, radar varující před srážkou s chodci a cyklisty nebo automatický parkovací systém.

Interiér je v řadě ohledů novátorský. Například řidič bude marně hledat přístrojový štít. Údaje o rychlosti a další data se promítají pouze na horní část multimediálního středového displeje.

Ten slouží také k ovládání klimatizace a dalších komfortních funkcí vozu. Počet fyzických ovladačů je zredukován na naprosté minimum.