BNP Paribas Cardif určí nebezpečí povodně

Evropské zastoupení kanadsko-americké společnosti Intermap Technologies se sídlem v Praze dodá během roku 2023 své inovované řešení pro kvantifikaci nebezpečí povodně českému zastoupení společnosti BNP Paribas Cardif.

Inovace s sebou nese modernizaci SW, uživatelského rozhraní aplikace Aquarius RMA a RMA webových služeb včetně aplikačního programového vybavení. Intermap přichází též s novými analytickými funkcemi/nástroji, které reflektují potřeby trhu tak, jak je společnost vnímá během diskusí s klíčovými zástupci pojišťoven a zajišťoven. V neposlední řadě se jedná o novou generaci datových sad/podkladů, zejména kompletně nově namodelované mapy nebezpečí říční a přívalové povodně, podkladové mapy a adresní, parcelní a polygonové databáze, tedy datové sady, které jsou nedílnou součástí řešení a nad nimiž probíhá samotná kvantifikace rizik. Celá řada novinek se týká i nových způsobů využití řešení v systémech pojišťoven či zajišťoven. Tady stojí za zmínku optimalizace řešení pro použití na mobilních zařízeních a rozšíření o nasazení s využitím technickoprovozního modelu v cloudu.

„Spolupráce se společností Intermap nám umožňuje posunout se na další úroveň v oblasti digitalizace a řízení rizik,“ vysvětluje Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny a dodává, „Nově dostupné funkce Aquarius RMA a nejnovější povodňové mapy České republiky nám poskytnou technologické nástroje pro přesnější upisování a vývoj produktů povodňového pojištění na míru, což ocení zejména naši klienti, kteří se mohou spolehnout na to, že jejich pojistitel rozumí jejich pojištění proti povodňovým rizikům“.

BNP Paribas Cardif Pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1996 jako první pojišťovna specializovaná na pojištění schopnosti splácet finanční závazky v oblasti bankopojištění. Již 26 let poskytuje produkty a služby, které klientům zajistí pocit bezpečí a jistoty v neočekávaných a těžkých životních situacích. Kromě pojištění schopnosti splácet finanční závazek nabízí například pojištění internetových rizik, platebních prostředků a osobních věcí, pravidelných výdajů, prodloužené záruky, nahodilého poškození a krádeže, domácnosti či úrazové pojištění. Patří do renomované finanční skupiny BNP Paribas, jejíž součástí je i BNP Paribas Cardif, 100% vlastník BNP Paribas Cardif Pojišťovny. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2022 obsadila první dvě místa v kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr i v kategorii Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Obhájila tak přední příčky z let 2021, 2020 a 2019.